Шкендија на поправен испит

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

По разочарувачката елиминација од Номе Каљу во Лига шампиони, Шкендија повторно на настап во Европа но сега во послабо рангираната Лига Европа. За противник ја има екипата на Дуделанж од Луксембург. Натпреварот на домашен терен Шкендија го игра денес 22 јули од 18 часот на Националната арена Тодоро Проески. Доколку успее да ја помине оваа препрека,Шкендија во наредното коло ке се сретне со поразениот од двомечот помегу Селтик и Номе Каљу.

Сподели.