Шилегов со провокација до православните христијани:Зошто МПЦ не го смени календарот, па да го правиме Божиќ како цел свет (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Скопје почна да се кити, ќе светне и новогодишната елка од петок. Винтерленд по втор пат се одржува во Скопје. За празничната атмосфера да го опфати и православниот Божиќ Шилегов ги повика МПЦ да го променат датумот, јавува “ТВ Сител”.

За дочекот на 2020 концерт на плоштадот ќе одржи балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин , за кого градот најави дека ќе биде платен од спонзори.

Новогодишната програма почнува од петок

Web: http://sitel.com.mk/ Facebook: https://www.facebook.com/sitelvesti/ Twitter: https://twitter.com/SitelTV Instagram: https://www.instagram.com/siteltelevision/ Copyright: OnAir Media Group; www.onair.mk

Сподели.