СЕХА лига- Вардар во Украина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во рамките на второто коло од СЕХА лигата Вардар гостува во Украина на Мотор -Запорожје. Вардар на овој натпревар ке отпатува без неколку првотимци. Скубе и Гедбан нема да бидат во составот за овој натпревар кој ке се одигра утре 7 септември од 16-45 часот. Мотор добро го започна натпреварувањето во СЕХА совладувајки го на гостински терен Прешов со 24-25.

Еурофарм Работник својот втор натпревар ке го одигра на 23 септември против Металопластика во Битола.

Сподели.