Се врати РИСТОВСКИ се вратија победите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот интернационалец Стефан Ристовски се врати во составот на Спортинг по одлежаната суспензија од црвениот картон. На вчерашното гостување со Фаиеренсе Спортинг успеа да победи со 3-1 /1-0/ и да се врати на победите. Ова е прва победа на Спортинг по претходните 5 натпревари каде немаше победа во рамките на Португалското првенство и куп. Спортинг се наога на 4 место на табелата каде заостанува 9 бодови зад Порто И 8 зад Бенфика и тешко ке успее да ги стигне овие две екипи и да обезбеди пласман во Лигата на Шампиони.

Сподели.