Се прегазил сам со тракторот кој се обидувал рачно да го стартува

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 09.10.2019 околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од с.Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки телесни повреди. Р.С. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Сподели.