Санкционирани 541 лице за неносење заштита

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 541 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Сподели.