САЛАХ руши рекорди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мо Салах си поигрува со рекордите во Ливерпул.На вчерашниот натпревар со Бурнемаут во победата на Ливерпул од 3-0 Салах постигна гол во 48 мин со што постигна нов рекорд во Ливерпул. Тој е фудбалер кој 2 сезони по ред успева да постигне по 20 голови во сите натпреварувања.Досега само Луиз Суарез го има постигнато истото. Мо Салах исто така има неверојатен скор во Ливерпул во одиграни 86 натпревари има постигато 64 голови што исто така претставува нов рекорд.Во каква форма игра Салах ,тешко некој во блиска иднина да ги надмине овие бројки.

,

Сподели.