Русковска молчи и за наредбите на Јанева од притвор, која му командува на нејзиниот шеф Јовески

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Истекуваат два месеци откако Боки 13 е во притвор, а тој се уште не е повикан на распит. Што знае Боки 13, па Русковска и Заев се плашат од тоа!?

 

Единствено што ЈО прави е развлекување на истрагата за да биде заборавена во јавноста аферата Рекет.

 

ЈО молчи и за случајот објавен во медиумите, во кој се вели дека високи функционери на УБК со чувствителни материјали рекетирале бизнисмени. Тоа значи директно и на втора институција, после СЈО во незаконски дејствија.

 

За сето време Катица Јанева продолжува да командува со имституцијата преку која го вршела кривичното дело. Несвојствено е ЈО за осомничен кој извршил такво дело да не побара одалечување од службата.

 

Русковска молчи и за наредбите на Јанева од притвор, која му командува на нејзиниот шеф Јовески, а се наоѓа зад решетки заради злоупотреба на службена положба и овластување. Апсурд до апсурд.

 

Ваков правен систем не постои никаде во светот. Ова не е право, туку циркус.

 

СДСМ не сака право. СДСМ сака криминалците да останат неказнети. СДСМ нема кредибилитет повеќе. СдСМ мора да си замине.

 

Сподели.