Русија без Швед на Мундијал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Русија се соочува со проблеми пред настапот на светското првенство во кошарка во Кина. Најдобриот руски кошаркар Швед го откажа своето учество поради повреда на стапалото. Ова е голем удар за селекцијата која својата игра ја базира токму на Швед.

Русија на светското првенство е во групата Б заедно со Нигерија, Јужна Кореа и Аргентина.

Сподели.