Роналдо го постигна својот 700 гол во кариерата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кристијано Роналдо на натпреварот помегу Украина и Португалија го постигна својот јубилеен 700 гол во кариерата. Со овој свој рекорд тој влага во ретките фудбалери во историјата што постигнал 700 голови.

Пред него на листата има само 5 фудбалери

  1. Јозеф Бикан 805
  2. Ромарио 772
  3. Пеле 767
  4. Пушкаш 746
  5. Герд Милер 735
Сподели.