Ристовски суспендиран до крај на сезоната

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стефан Ристовски фудбалерот на Спортинг Лисабон на последниот натпревар на домашен терен против Тондела доби директен црвен картон. Тој е  казнет со два натпревари со што ке го пропушти дербито со Порто на гостински терен,и финалето на Португалскиот куп.

Ова е трет црвен картон за Ристовски во оваа сезона.

Сподели.