Речиси илјада новозаболени од коронавирус во Германија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Германија досега се потврдени 209.653 сличаи на новиот коронавирус, а починале 9.148 луѓе. Во Германија во изминатите 24 часа регистрирани се 955 новозаболени со Ковид-19, што е најголем дневен пораст од 9 мај.

Сподели.