Распродадени картите за Македонија – Косово

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нема повеќе карти за фудбалскиот натпревар Македонија-Косово кој ќе се одигра на 26. март на арената „Тодор Проески“, информираа од ФФМ

„Ги повикуваме сите гледачи, поддржувачи и навивачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на нашите фудбалери да стигнат до вредна победа и да ја доближат Македонија до пласман на ЕВРО 2020“, порачаа од ФФМ.

Додека пак, министерот за здравство Венко Филипче смета дека е препорачливо мечот да се игра без публика, за како што вели, поголема внимателност и несакани ситуации со корона вирусот.

Сподели.