Рабио го одбра Јувентус

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Според италијанскиот Скај фудбалерот на ПСЖ-Адриен Рабио го одбрал Јувентус за свој нареден клуб.Деталите се договрени и Рабио ке има приход од околу  7 милиони евра годишно. Со оглед дека на крајот од јуни Рабио станува слободен агент ке му припаднат и еднократно додатни 10 милиони евра. И покрај понудите на Манчестер Јунајтед,Реал и Барселона Рабио ке потпише пет годишен договор со старата дама.

ПСЖ и покрај тоа што сакаше да го задржи во своите редови,не успеа да го убеди фудбалерот,па тој беше исфрлен од првата екипа.

Сподели.