Приведено лице од Тетово за издржување затворска казна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 01.12.2019 околу 10.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово на ул.„Ѓорче Петров“ во Тетово, го привеле К.К.(38) од Тетово, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна. К.К. бил спроведен во Казнено-поправната  установа „Идризово“ во Скопје.

Сподели.