Приведено лице од Скопје за поседување нож

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 13.02.2020 во 12.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Ѓорче Петров“, при извршен преглед кај А.А.(24) од Скопје, пронашле нож на расклопување. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

Сподели.