Приведен турски државјанин со фалсификат зелана карта

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 14.11.2019 во 13.30 часот на Граничен премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен О.Б.(49) од Р.Турција, затоа што при контрола било констатирано дека зелената карта за  товарно моторно возило „даф“, со турски национални ознаки, кое го управувал, била фалсификувана. Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Крива Палнка за понатамошна постапка.

Сподели.