Прилепчанец ја избодел сопругата со нож

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

К.С.(58) од Прилеп пријавила дека во нејзиниот дом во Прилеп била физички нападната со нож од нејзиниот сопруг З.С.(57), кој имал здравствени проблеми, при што ѝ биле нанесени тешки телесни повреди, констатирани од доктор во Општата болница Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Сподели.