Престрелка со калашникови во Чаир

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Попладнево во Чаир на улицата Цветан Димов имало пукање.

“На 20.11.2020 во 14.55 пријавено е пукање од огнено оружје на ул.“Цветан Димов“ пред продавница за автоделови. До сега нема пријавено повредени лица. На местото на настанот се пронајдени чаури од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.”, соопштија од МВР.

 

Сподели.