Познати сите четири финални парови во Лига на нации

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Откако завршија сите осум полуфинални натпревари во Лига на нации, познати се четирите финални парови.

Како што веќе е познато, Македонија својот финален натпревар ќе го игра против Грузија на гости, а во останатите три натпревари се среќаваат:

Унгарија – Исланд
Северна Ирска – Словачка
Србија – Шкотска

 

Сподели.