Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е заразен со коронавирус

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот фејсбук профил потврди дека е  позитивен на корона вирусот заедно со неговата сопруга и тримесечното бебе. „За среќа немам никакви симптоми но тестот покажа позитивен резултат . Уште еднаш апелирам до сите да не го потценуваат вирусот и да бидат максимално внимателни“, напиша Зекири на фејсбук со извинување до сите со кои во последните денови бил во контакт и жалење што ненамерни ги вовел во незавидна ситуација

Сподели.