Поранешниот директор на ФЗОМ, Стефаноски: Ова е трагедија! Оставки мора да има!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поранешниот директор на ФЗОМ, доктор Сашо Стефаноски, по трагедијата со смртните случаи на деца заболени од морбили, бара одговорност.

-Ова е трагедија од невидени размери! Сочувство до семејствата. Мора да се преземе одговорност за оваа ситуација во македонското здравство! Ова е недозволиво, неприфатливо и директна последица на неодговорност!  Мора да има оставки! Тоа е најмалку што може во овој момент, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Сподели. Twitter Facebook Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr Email