ПОПЛАВЕНА АРЕНАТА „Тодор Проески“: Ќе се одложи ли натпреварот Македонија-Германија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македоската репрезентација се подготвува за квалификацискиот дуел со репрезентацијата на Германија. На нешто повеќе од два часа пред почетокот на натпреварот главниот град беше зафатен од силен дожд, што дополнително ќе ги отежни условите за игра на вечерашниот натпревар, пишува ДРИБЛИНГ.

Останува да видиме дали времето ќе се смилува и ќе овозможи да се одигра дуелот со Германија.

Ситуацијата со Арената „Тодор Проески“ погледнете ја во следните фотографии кои ги објави ДРИБЛИНГ.

Сподели.