Почина Лане Гутовиќ, познатиот директор Шојиќ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Познатиот српски актер Милан Лане Гутовиќ почина на 75 годишна возраст.

Веста за неговата смрт ја потврдил неговиот син.

Почина Лане Гутовиќ, познатиот директор Шојиќ

Лане пред повеќе од една недела беше примен на ВМА поради проблеми со дишењето кога беше тестиран на коронавирус со негативен резултат.

Неговата здравствена состојба нагло се влошила, по што актерот бил приклучен на респиратор.

Милан Лане Гутовиќ својата популарност на стекна по познатата улога на директорот Среќко Шојиќ во серијалот филмски комедии „Тесна кожа“.

Сподели.