По осум месеци притвор во Грција, Панки пуштен на слобода

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пејачот на ,,Куку Леле”, Сашо Каимовски (52) познат како ,,Панки” е пуштен на слобода од грчкиот затвор.  Тој вечерва е фотографиран во друштво на директорот на ЗОО Скопје, Ѓорѓи Галетановски.

Инаку Панки беше уапсен во март годинава на Граничниот премин „Евзони“ на пат кон Грција.

По него имаше распишано европска потерница, од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Сподели.