Пиоли нов тренер на Милан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стефано Пиоли ке го води тимот на Милан во наредниот период. По слабите резултати во италијанското првенство управата на Милан реши да го смени досегашниот тренер Марко Џампаоло. Прва опција на Милан беше Лучијано Спалети,но тој не сакаше да се откаже од побарувањата што ги има од Интер до завршувањето на неговиот договор.Пиоли досега работеше во Фиорентина и Интер. Тој преферира офанзивен фудбал,мегутоа навивачите на росонерите не се задоволни од клубот и во соопштение изјавија дека клубот не знае по која патека да тргне,како и тоа дека преодниот рок е одработен многу слабо.

Сподели.