Петмина загинати во сообраќајка на влезот на Драчево во Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во тешка сообраќајна несреќа синоќа нешто по полноќ загинаа пет лица на влезот на скопската населба Драчево.

Според првичните информации, до несреќата дошло кога автмобил „рено“ урдил во камион за смет. Тројца од загинатите починале на самото место, а двајца им подлегнале на повредите во болница.

Увидот треше до утринските часови, а од полицијата повеќе детали за сообраќајката најавуват за денеска.

Сподели.