Петмина новозаразени од ковид-19 во Прилеп

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 11 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 127, од кои 105 се наоѓаат на домашно, а 22 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 210 лица.

Вкупниот број на заразени од ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 567.

Сподели.