Перишиќ во Баерн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ ке се пресели во Баерн од редовите на Интер. Перишиќ веке ги поминал лекарските прегледи во Германија и се очекува да потпише договор со Баерн. Баерн фактички ке го позајми Перишиќ на една година за што ке плати 5 милиони евра,со можност на откуп на целиот договор на крајот на сезоната. Доколку ги задоволи баварците за Перишиќ ке платат додатни 20 милиони евра. Перишиќ доага во Баерн по инсистирање  на тренерот Ковач,бидејки првата опција Сане се повреди. Навивачите не се задоволни од овој потег на управата бидејки Перишиќ има 30 години и не е фудбалер за долги патеки.

Сподели.