Оваа згодна македонка е „Мис бикини“ во светот (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Андријана Илиоска освои титула „Мис бикини“, на изборот за „Мис Аура интернационал 2020“, што викендов се одржа во Кемер, Турција.

Победничка на изборот е претставничката на Португалија. Изборот се одржа во хотелот „RIXOS SUNGATE“, каде девојките престојуваа 15 дена. Лиценцата за Македонија за овој избор ја поседува Модното студио „Црнокрак“.

Сподели.