Ограбена спортска обложувалница во Карпош во Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 20.09.2019 во 23:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ едно лице извршило разбојништво.

Според пријавеното, сторителот за закана од вработениот одзел пари и побегнал.

Се преземаат мерки за расчистувањена случајот.

Сподели.