Нови напади од кучиња скитници

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 14.04.2019 година во 02.30 часот во Полициската станица Драчево, А.С.(23) од Скопје пријавил дека на 13.04.2019 година околу 22.50 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната надколеница.

 

На 14.04.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, П.К.(34) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот на булевар „Борис Трајковски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Сподели.