Нови 21 новозаразени во земјава

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во последните 24 часа направени се 258 тестирања, а регистриран е 21 нов случај на ковид-19 и тоа во:

Скопје-12,
Куманово-3,
Штип-1,
Тетово-5.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1999, бројката на оздравени пациенти е 1439, на починати е 113, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 447.

Сподели.