Новак и Јелена негативни на Ковид-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во Светот, и неговата сопруга Јелена, се негативни на најновото тестирање на Ковид-19. Ѓоковиќ и неговата сопруга беа позитивни минатиот вторник, откако тенисерот беше дел од „Адриа Тур“, каде што се одржа тениски турнир, а потоа се воспостави дека е позитивен тенисерот Григор Димитров.

Сподели.