“Некст Тајм” на најоригинален начин го честитаа Бадник и Божик – видеото руши рекорди на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Популаpните браќа од групата „Некст тајм“, Мартин и Стефан, споделија дел од празничната атмосфера во нивниот дом.

Со песната „Нешто ќе те питам бабо“ тие упатија честитка до своите oбожаватели за Бадник и Божик.

„Среќни празници, без разлика на верата да сте здрави живи спокојни и среќни сите!!!“, порачаа тие, а видеото само за неколку часа собра над 150.000 прегледи на Фејсбук.

Сподели.