Навивачка на Лидс се расплака поради дрес од Алиоски (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски им е идол на многу навивачи на Лидс кој сезонава под водство на Биелса ја држи лидерската позиција во Чемпионшип. Внимавајте само како реагираше оваа девојка откако татко и за подарок и купи дрес од Алиоски и тоа од репрезентација.

Mark on Twitter

So …my daughter ADORES @ezgjanalioski & has been begging for months for a @MacedonianFooty 🇲🇰 shirt with his name on Thankfully🎅🏽found one😁 Her reaction was priceless❤️❤️ I think it was worth it #LUFC @LUFC #WeAreLeeds #Gjanni #EA10 https://t.co/goUwFeFzjq

Сподели.