Најзгодната италијанска кошаркарка безобразна и скроз гола (ГАЛЕРИЈА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Една од најзгодните кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали кога не игра, сака да позира целосно гола.

Во слободното време на социјалните мрежи објавува провокативни фотографии.

Неколку пати досега призна дека повеќе заработува како топ модел отколку како кошаркарка, а 28-годишната членка на клубот Баскет Рома позираше дури и за „Playboy“.

Со оглед на тоа дека располага со тело на менекенка и атрибути кои оставаат без здив, не би не чудело доколку наскоро престане да се занимава со кошарка.

Сподели.