Надал елиминиран во Рим

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рафаел Надал е елиминиран во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Рим откако синоќа загуби сензационално од Аргентинецот Диего Шварцман со 2:0 по сетови 6:2, 7:5.

Петнаесеттиот тенисер на светот одлично се држеше на овој меч, го доби првиот сет, а во вториот Надал на момент се врати но немаше сила дефинитивно да го добие мечот.

Во полуфиналето Шварцман ќе се сретне со Канаѓанецот Шаполавов.

 

Сподели.