Над 8.000 новозаболени во Германија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нови 8.685 случаи на коронавирус се потврдени во последните 24 часа во Германија, објави денеска Институтот „Роберт Кох“.

Во истиот период Германија регистира и 24 смртни случаи од Ковид-19, пренесува Ројтерс.

Од почеток на пандемијата во Германија потврдени се вкупно 437.866 заболени лица, а починале 10.056 пациенти.

Сподели.