На Ќафасан уапсено лице од Албанија од стоп листата на Интерпол

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје. Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

 

Сподели.