МЗТ – СПАРС последно коло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Екипата на МЗТ Скопје го пречекува тимот на Спарс-Сараево во натпревар од последното коло од регуларниот дел на сезоната во АБА2 лигата. Натпреварот нема значење за двете екипи ,бидејки го обезбедија местото во плеј завршницата. На 20 април започнува полуфиналето каде исто така ке се сретнат овие две екипи.

Натпреварот помегу МЗТ и Спарс ке се одигра денес 14 март во 17 часот во СЦ Јане Сандански.

Сподели.