МВР: Санкционирани 412 луѓе поради неносење заштитни маски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во текот на изминатото деноноќие (30.06/01.07.2020 година) на територијата на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 412 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Сподели.