МВР санкционира 478 лица за неносење на заштитна маска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Министерството за внатрешни работи (МВР), во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата државата регистрирало, 478 прекршувања на мерката за носење на заштитна маска на лицето за спречување на ширењето на коронавирусот.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Сподели.