МОНТЕ КАРЛО домакин на Формула 1

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Шестата трка во Формула 1 ке се одржи во Монте Карло за Големата награда на Монако. На првиот тренинг одржан во четвртокот најдобри резултати покажа Хамилтон со својот мерцедес. Позади него за 10 стотинки заостанаа Верстапен и Ботас. Исто така и на вториот тренинг Хамилтон ја покажа својата доминација завршувајки со најдобро време пред Ботас и Фетел од Ферари.

За пол позиција ке се борат во сабота од 15 часот. Трката во Монте Карло започнува во недела 26 мај од 15-10 часот.

Сподели.