Моника Конопова претепана од својот татко (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поборничката за легализација на марихуаната како лек во Македонија, Моника Конопова вечерва се здоби со тешки повреди. Повредите според нејзината објава и ги нанел нејзиниот татко со тупаници и дрвено столче. Причините за нападот не се наведени.

Се надеваме дека Моника ќе закрепне, а случајот ќе биде расчистен од страна на надлежните во најбрз можен рок.

Сподели.