Митревски во елемент на голот на Порто

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски запиша уште една извонредна партија кај Порто, неговиот тим победи, нашиот голман имаше 11 успешни интервенции.

Порто победи против  Мадеира со 29-22,  Митревски беше маестрален, имаше  57 проценти на одбранети удари, натпреварот го заврши со 11 одбрани од 19 удари.

Порто има шест од шест во првенството, учинок кој го имаат и големите ривали Бенфика и Спортинг.

Сподели.