МЕТАЛУРГ ПРОТИВ Е.ПЕЛИСТЕР НА СТАРТОТ ВО СТРУГА

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Првиот ден е резервиран за дерби натпревар и тоа во групата „Б“, во последниот термин силите ќе ги одмерат Металург и Е.Работник, дуелот е закажан со почеток во 21.15 часот. На останатите средби домаќинот Струга и Прилеп ќе се сретнат пред свеченото отварање.

Новиот тим на Вардар ќе го видиме вториот ден, единствениот македонски претставник во ЛШ ќе игра против Охрид.

Инаку, турнирот дефинитивно ќе се одигра без присуство на публика и, освен ракометарите, на средбата ќе можат да присуствуваат само официјалните лица и претставници на клубовите.

Сподели.