Меси на врвот по заработка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во изборот на магазинот Форбс на врвот на заработка кај спортистите во минатата година се наога Лионел Меси. Тој остварил заработка од 127 милиони евра за една година. На второ место е Кристијано Роналдо со 109 милиони,а трет е Неимар со 105 милиони евра.

  1. Меси  127 милиони
  2. Кристијано Роналдо  109 милиони
  3. Неимар 105 милиони
  4. Канело Алварес / бокс/ 94
  5. Федерер  93 милиони
  6. Расел Вилсон / американски фудбал/89,5
  7. Арон Роџерс / американски фудбал/  89,3
  8. Леброн Џејмс  89
  9. Стеф Кари  79,8
  10. Кевин Дурант  65,4
Сподели.