Мбапе прави чуда

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Младиот француски репрезентативец Килиан Мбапе на натпреварот против Андора се запиша во листата на стрелците. Тоа беше неговиот 100 гол во професиналната кариера. Мбапе својот стоти гол го постигна на возраст од 20 години и 173 денови,што не им успеало дури ни на најголемите светски имиња во фудбалот како Меси и Роналдо кои својот стоти гол го постигнале на 22 годична возраст. Мбапе досега има постигнато 27 голови за Монако,60 за ПСЖ И 13 за репрезентацијата на Франција.

Сподели.