Маж од Мала Речица ќе одговара за „пренесување заразна болест“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Б.(31) од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „пренесување заразна болест“.

На 13.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот во својот дом и покрај тоа што бил лабораториски потврден позитивен случај на Ковид 19 и имал решение за домашна изолација и лекување.

Сподели.